Set_BW600_black_denon_1
Product Code: wers & Wilkins set 600 Black + Denon AVR-X3600
3dny.gif

Bowers & Wilkins set 600 Black + Denon AVR-X3600

82 990,- Kč
111 960,- Kč
Výrobce Bowers&Wilkins

Akčního kino set reproduktorů Bowers & Wilkins řady 600S2 v barevném provedení black.a receiveru Denon AVR-X3600.

Bowers&Wilkins 603 ( sloupové reprosoustavy)

Nejvyšší model nové řady 600 a zároveň jediná sloupovvá reprosoustava této série. Vysokotónový reproduktor s dvouvrstvou aluminiovou membránou je v ozvučnici zasazen pomocí speciálního gelového lůžka, zabraňujícího přenosu vibrací. Středotónový reproduktor typu FST používá 150mm Continuum membránu a navazují na něj dva basové reproduktory se 165mm papíro / Kevlarovými membránami Aerofoil. Basreflex je řešen firemní technologií Flowport. Díky svému objemu a osazení, dokáže model 603 ozvučit dynamickým a křišťálově čistým zvukem i větší místnosti.

Je to klasický sloupek, kombinující až archetypální podobu pravoúhlé reprosoustavy s moderní čistotou a proporcemi dobře balancujícími mezi pocitem velké ozvučnice a skladností v reálním světě a to i přesto, že korpus je posazený na základně. V reálných číslech mají B&W 603 výšku 105,5 cm, šířku 19 cm a hloubku 34 cm (s tím, že podstavec má půdorys 32 x 37 cm) a váží díky skříni z MDF profilů s neošizenými vnitřními rozpěrami citelných 24,1 kg.

Ozvučnice je čistší než u minulé generace, hladší na spojích a jednoduše vypadá dobře, lhostejno zda v černé nebo bílé. Na čelní stěně, což je vlastně samostatně přisazený panel, je čtveřice měničů s membránami vyvedenými v odstínech šedé (což je velká změna oproti doposud charakteristické svítivě žluté u středotónových měničů), výškách je ukrytý za kovovou mřížkou, koše wooferů a středotónového reproduktoru jsou schované pod kroužky.

Při pohledu na zadní panel neuvidíte proti minulosti žádné spoje, i to podtrhuje modernost designu a celkový pocit čistoty. Co se nezměnilo, to je vanička s mírně nakloněnými reproduktorovými terminály, jsou tu čtyři pro možnost bi-ampingu / bi-wiringu. Na plastový odlitek navazuje bezešvě i nátrubek bassreflexu s typickým dolíčkováním po vzoru golfového míčku - to má za úkol zklidnit proudění vzduchu, zejména při vyšších hlasitostech.

Nejvyšším tónům je vyhrazená hliníková kopulka s průměrem 2,5 cm, má krom integrovaného krytu i tubus na zadní straně, který slouží jako tlumená pracovní komora. Celý měnič je oddělený od zbytku ozvučnice tlumícím materiálem, takže do křehkých nejvyšších tónů proniká jen minimum zkreslujících vibrací. Rezonanční kmitočet je až na 38 kHz, daleko od slyšitelného pásma.

Největší změnou je použití nových středotónových kónusů, stříbřitá barva membrány o průměru 15 cm a černá protiprachová čočka uprostřed napovídají, že jde o materiál Continuum, který si během let našel cestu až z vrcholné série 800. Kónus používá neviditelné zavěšení FST. Osazení doplňuje dvojice wooferů, jejich membrány jsou vyrobeny z klasického papíru vyztuženého kevlarovými vlákny a mají průměr 16,5 cm.

Reprosoustavy mají psaný frekvenční rozsah 48 - 28 000 Hz (+/- 3 dB), s poklesem -6 dB mají zvládnou i 29 Hz na jedné a 33 000 Hz na druhé straně. Citlivost je udávána jako mírně nadprůměrných 88,5 dB / 2,83 V / m, zatímco jmenovitá impedance 8 ohm přiznává pokles na úroveň 3 ohmů. Celou recenzi reprosoustav BowersWilkins 603 naleznete zde.

(Recenze převzata z portálu Hi-Fi Voice, autor Daniel Březina )

Bowers&Wilkins  607 ( regálové reprosoustavy )

Model 607 je v řadě 600 nejmenší, nedejte se však jeho kompaktními rozměry zmást. I při své velikosti totiž dokáže plnohodnotně posloužit jako přesný, stereofonní monitor pro menší místnosti.  Vysokotónový reproduktor s dvouvrstvou aluminiovou membránou je stejně jako u vyšších modelů v ozvučnici zasazen pomocí speciálního gelového lůžka, zabraňujícího přenosu vibrací. Středotónový reproduktor používá 130mm membránu Continuum. Objem reprosoustavy virtuálně zvětšuje basreflex typu Flowport.( Uvedená cena je za pár )

Vyobrazený stojan není součástí dodávky.

Bowers&Wilkins HTM6 ( centrální reproduktor )

Centr HTM6 je nezbytným doplňkem domácího kina, složeného z reprosoustav řady 600. Při reprodukci filmu je nejdůležitější reprosoustavou, protože přenáší většinu děje. Proto i zde najdeme nejnovější technologie – v gelovém antivibračním lůžku zasazený vysokotónový reproduktor s dvouvrstvou aluminiovou membránou a dva středobasové reproduktory, používající 130mm membrány Continuum. Nechybí samozřejmě ani basreflex typu Flowport.

Denon AVR -X 3600

Nechte se obklopit špičkovým domácím kinem vytvořeným AV přijímačem Denon AVR-X3600H. Díky výkonu 180 W na kanál, Vám tento výkonem nabitý zesilovač Denon zajistí opravdu věrohodný zážitek z 3D prostorového zvuku. Podporuje Dolby Atmos®, DTS:X™, DTS Virtual:X®, technologii Dolby Atmos Height Virtualization a také úplně nový formát IMAX Enhanced. Poradí si i s nejnovějšími 4K video technologiemi, včetně kompatibility s Dolby Vision™, HDR10 a HLG, stejně jako i s převzorkováním video obsahu (upscale) do 4K rozlišení, takže si můžete být 100% jistí, že obraz vaší televize nebo projektoru vytěžíte na maximum jejich možností – dosáhnete dokonalý jas, kontrast a čistotu obrazu. Pro náruživé hráče zde neschází funkce ALLM (Auto Low Latency Mode), která zabezpečí ten nejlepší možný herní prožitek, díky omezení sekání nebo výpadků.

8 HDMI vstupů + 3 HDMI výstupy s funkcí eARC a plnou podporou HDCP 2.3 na všech HDMI portech, které jsou rovněž kompatibilní s nejnovějšími HD a Ultra HD televizemi, Blu-ray přehrávači a herními konzolemi. Pohodlné přehrávání hudby z MP3 nebo souborů ve vysokém rozlišení jakými jsou WAV, FLAC, ALAC a DSD 2.8/5.6MHz, Vám nabízí USB port umístěný na čelním panelu AV přijímače. 

Pokud si přejete streamovat hudbu z oblíbených online hudebních služeb, můžete využít například Spotify® Premium nebo jeho bezplatnou (free) verzi, Amazon Music, Tidal, Deezer a další. Streamovat lze bezdrátově přes Bluetooth, Apple AirPlay 2 a Wi-Fi přes integrovanou technologii HEOS. AVR-X3600H může fungovat i s hlasovými službami Amazon Alexa, Google Assistant a Apple Siri, které umožňují pohodlné ovládání přístroje hlasovými povely. Výkonný DSP čip, který jsme zde použili, je schopný zpracovat až 11.2 zvukových kanálů, takže pokud to budete potřebovat, můžete své domácí kino rozšířit ještě o externí výkonový zesilovač.

Vizuálním naváděním krok za krokem, v průběhu procesu úvodního nastavení, Vás provede uznávaný Průvodce základním nastavením od Denonu, takže budete mít jistotu, že jste vše nastavili správně hned napoprvé. Každé domácí kino je jiné – proto společnost Denon používá špičkovou technologii pro kalibraci zvuku a měření akustiky místností MultEQ XT32 od firmy Audyssey, která automaticky změří akustiku vaší místnosti a odpovídajícím způsobem optimalizuje nastavení vašeho AV přijímače tak, abyste si užili skutečně bohatý a věrohodný 3D prostorový zvuk domácího kina na maximum a přesně s ohledem na unikátní vlastnosti a možnosti poslechové místnosti.

VÝKONNÝ 9-TI KANÁLOVÝ ZESILOVAČ S POKROČILÝMI SPECIFIKACEMI PRO DOMÁCÍ KINO

Každý kanál je osazen diskrétním vysoko-proudovým zesilovačem. Díky tomu disponuje AVR-X3600H dostatečným výkonem až 180 W na kanál (6 Ohm, 1 kHz, THD 1%, 1 napájený kanál). AV přijímač Denon AVR-X3600H podporuje také troj-rozměrné zvukové formáty Dolby Atmos, technologii Dolby Atmos Height Virtualization, DTS:X, DTS Virtual:X a také nový formát IMAX Enhanced. Jeho špičkově vybavená pokročilá HDMI sekce nezapomíná na plnou podporu HDCP 2.3 a samozřejmě také výjimečné zpracování video signálu škálovatelného do 4K pro všechny HDMI zdroje. Navíc disponuje ještě 12V spínaným výstupem pro možnost připojení externího zařízení, které můžete tímto výstupem spínat spolu se sestavou.

ÚŽASNÝ 3D ZVUK JAKO V KINĚ

Ponořte se do vícerozměrného zvuku v kino kvalitě díky podpoře Dolby Atmos, DTS:X, Dolby Atmos Height Virtualization, DTS Virtual:X a IMAX Enhanced. 

TECHNOLOGIE IMAX ENHANCED

Dopřejte si díky technologii IMAX Enhanced skutečně maximální možný zvukový zážitek, jaký jen lze dosáhnout v prostředí vlastního domácího kina u Vás doma. Jedná se o nejnovější technologii od DTS, která určuje a nastavuje zcela novou úroveň standardu pro prostorovost, škálovatelnost a čistotu zvuku v domácím kině. Obraz je ostřejší a jasnější. Pocítíte skutečně obklopující sílu zvuku, která Vás okamžitě chytne za srdce a užijete si špičkový obsah digitálně remastrovaný společností IMAX.

NADĚLTE SI POŘÁDNOU PORCI PODMANIVÉHO PROSTOROVÉHO ZVUKU

Ponořte se do prostorového zvuku díky Dolby Atmos. Protože má AVR-X3600H k dispozici až 9 napájených kanálů, můžete si dopřát prostorový zvuk v celkové konfiguraci Dolby Atmos až do 5.2.4 nebo 7.2.2 sestavy.

Pokud toužíte po ještě podmanivějším a dokonalém zvuku, můžete využít výhody 2 PRE-OUT výstupů AVR-X3600H a vylepšit si tak prostorový zvuk vaši Dolby Atmos sestavy o další kanály – sestavu až 7.2.4. Pro takovou sestavu využijete 9 zesílených kanálů AVR-X3600H a k nim přidáte navíc dvou kanálový externí zesilovač, kterým doplníte sestavu, abyste napájeli buď 2 přídavné efektové reproduktory, 2 speciální Dolby Atmos reproduktory, anebo 2 další stropní reproduktory.

Technologie Dolby Atmos Height Virtualization Vám zajistí podmanivý prostorový zvukový zážitek bez stropních nebo speciálních reproduktorů, takže získáte virtuální zvukové efekty umístěné vertikálně v místnosti i když máte k dispozici pouze konfiguraci reproduktorů 7.2, 5.2 nebo 2.2.

Dolby atmos 1

BUĎTE BLÍŽE AKCI

Technologie DTS:X™ prostorového zvuku dokáže umístit zvuk přesně tam, kde by se měl objevit v přirozeném prostředí a vytvořit tak dokonale realistickou scénu s vícerozměrným zvukem přímo u Vás doma. Díky přesnějšímu umístění a výškovému vrstvení zvuku podle skutečnosti Vás zvuk vtáhne přímo do děje oblíbených filmových scén.

DTS:X zajistí Vašim filmům, hrám a hudbě zvukovou realitu nesrovnatelnou s jakýmkoliv běžným prostorovým zvukem.

DTS Virtual:X je technologií, pomocí které vytvoříte virtuální prostorovou zvukovou scénu i bez použití skutečných stropních nebo speciálních efektových reproduktorů. Tato technologie věrně simuluje vertikální prostorovost zvuku s použitím 7.2, 5.2 nebo 2.2 reproduktorových systémů.

dtsx

VYZBROJEN PRO 4K ULTRA HD

Užijte si oblíbené filmy, seriály nebo počítačové hry v nejlepší možné kvalitě.

POKROČILÁ HDMI VIDEO SEKCE S EARC

AVR-X3600H má k dispozici 8 HDMI vstupů a 3 výstupy, které podporují 4K Ultra HD 60Hz video, 4:4:4 Pure Color sub sampling. Je kompatibilní s Dolby Vision, High Dynamic Range (HDR10), Hybrid Log-Gamma (HLG), eARC, 3D a podporuje BT.2020 pass-through pro výjimečnou barevnost, čistotu a kontrast obrazu.

Podpora eARC (Enhanced Audio Return Channel) umožňuje přenos nekomprimovaného prostorového zvuku z televize, resp. televizního vysílání do AV přijímače. Stačit Vám k tomu bude jediný HDMI kabel, kterým je vzájemně propojíte.

POKROČILÉ VIDEO ŘÍZENÍ

Zpracování signálu pomocí HDCP 2.3 je dostupné na všech HDMI portech. Díky tomu si užijete obsah chráněný proti kopírování nezměněný, bez problémů s jeho přehráváním. AVR-X3600H je přístroj certifikovaný profesionální organizací ISF (Imaging Science Foundation) a jako takový nabízí široké možnosti nastavení kalibrace videa (používané ISF techniky) včetně speciálních video režimů pro den (ISF Day) a noc (ISF Night).
Užívejte si pohodlí kompatibility s nejnovějšími HD a Ultra HD televizemi, Blu-ray přehrávači a herními konzolemi.

4K HDCP na

BRILANTNÍ KVALITA OBRAZU

AVR-X3600H podporuje video formát HDR10 (High Dynamic Range), je kompatibilní s Dolby Vision a HLG (Hybrid Log Gamma). Technologie Dolby Vision obohacuje divácký zážitek o ochromující jas, kontrast a barevnost obrazu. Díky přítomnosti technologie HLG máte pak k dispozici HDR10 i při běžně vysílaném obsahu.

SKVĚLÝ POCIT ZE SNADNÉHO NASTAVENÍ

AVR-X3600H je vybaven snadným Průvodcem úvodním nastavením (Quick Start Guide), který Vám poskytne snadné a rychlé instrukce s čím a jak začít. Jakmile připojíte k AVR-X3600H televizi pomocí HDMI kabelu, objeví se Asistent nastavení od Denonu, který Vás krok za krokem provede celým postupem nastavení. Řada barevně značených reproduktorových terminálů na zadním panelu je umístěna vodorovně vedle sebe, díky čemu budou připojení i organizace kabelů velmi snadné.

Další informace k AV receiveru Denon naleznete zde

 ÝKON NA KANÁL (8 OHM, 20HZ-20KHZ,0,05%THD): 125W
VÝKON NA KANÁL (6 OHM, 1KHZ,0,7%THD): 165W
VÝKON NA KANÁL (6 OHM, 1 kHz, 1%THD, 1ch Drive): 200W
DTS HD Master / DTS:X: Ano / Ano
DTS Neo:X / DTS Neural:X: Ne / Ano
Dolby TrueHD / Dolby Atmos: Ano / Ano - konfigurace až do 7.1.4 (s externím 2-kanálovým koncovým zesilovačem)
Dolby ProLogic Ilz / Dolby Surround: Ne / Ano
Auro 3D: Ano
Audyssey DSX: Ne
Multichannel Stereo: Ano
KALIBRAČNÍ SYSTÉM: Audyssey MultEQ XT32
ALPHA PROCESOR: AL32 Processing Multichannel
FREKVENČNÍ ROZSAH AUDIO: 10Hz-100kHz +1,-3db (direct)
VIDEOKONVERZE Z ANALOGU NA HDMI: Ano
SCALER: až na 4K, 60/50 Hz (z analogu i HDMI)
AM FREKVENČNÍ ROZSAH LADĚNÍ( KHZ ): 522– 1611
FM FREKVENČNÍ ROZSAH LADĚNÍ ( MHZ ): 87,5 - 108
POČET PŘEDVOLEB: 56
ANALOGOVÉ AUDIO - VSTUP: 6 + 1
PHONO VSTUP: Ano (MM)
ANALOGOVÉ AUDIO - VÝSTUP: Ne
AUDIO ANALOGOVÝ MULTIKAN. VSTUP: Ne
PRE-OUT VÝSTUP: 1x 11.2, 1x Zóna 2, 1x Zóna 3
DIGITÁLNÍ AUDIO - VSTUP: 2x optický, 2x koaxiální
DIGITÁLNÍ AUDIO - VÝSTUP: Ne
DENON LINK: 1x Denon Link HD
USB - VSTUP: 1x
HDMI - VSTUP: 8x (včetně čelního)
HDCP 2.2 KOMPATIBILITA HDMI: Ano - všechny vstupy
Dolby Vision / HLG: Ano / Ano
DVI-D - VSTUP: Ne
HDMI - VÝSTUP: 3x (2x hlavní zóna, 1x nezávislý pro 2. zónu)
KOMPONENTNÍ VIDEO - VSTUP: 2x
KOMPONENTNÍ VIDEO - VÝSTUP: 1x
S-VIDEO - VSTUP: Ne
S-VIDEO - VÝSTUP: Ne
KOMPOZITNÍ VIDEO - VSTUP: 4x
KOMPOZITNÍ VIDEO - VÝSTUP: 2x
ETHERNETOVÉ PŘIPOJENÍ: Ano
WIFI: Ano
PŘIPOJENÍ iPOD PO USB: Ne
INTERNET RADIO: MP3, WMA, MPEG-4 AAC
AUDIO STREAMING FORMÁTY: WMA, MP3, WAV, MPEG-4 AAC, FLAC, ALAC, DSD
FOTO STREAMING FORMÁTY: Ne
MULTIZÓNOVÉ OZVUČENÍ: Zóna2, Zóna 3
12 TRIGER: 2x
RS232: 1x
VSTUP/VÝSTUP PRO IR OVLÁDÁNÍ: 1x / 1x
ROZMĚRY (Š X V X H): 434 x 167 x 389mm
HMOTNOST: 13.5 kg
SPOTŘEBA: 710 W
STAND-BY PŘÍKON ( W ): 0,1 (ekologický režim)